Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Union Investment

Według dziennika „Rzeczpospolita”, Union Investment TFI oferuje najlepsze w Polsce IKE w formie funduszu inwestycyjnego.
Ruszyliśmy z drugą edycją promocji o nazwie „SGB Gotówkowy plus bonus dodatkowy”. Dzięki niej można zyskać dodatkowe 100, 500 lub 1000 zł. oprócz tego, co wypracuje subfundusz
ZUS wypłacił już pierwsze emerytury według nowego wieku emerytalnego. Przywrócenie przywileju wcześniejszego przejścia na emeryturę kobietom spowodowało, że ich świadczenia są niemal o połowę niższe niż mężczyzn.
Jeżeli myślisz, że Amerykanie po 10 latach hossy inwestują głównie w akcje to się mylisz. Szczególnie najmłodsi pracownicy, tzw. millenialsi, mają bardzo konserwatywne podejście - akcje stanowią zaledwie 15% ich oszczędności.
Na 31 czerwca br. 932 tys. osób posiadało IKE oraz 664 tys. konta IKZE.
Emerytury wypłacane przez ZUS są opodatkowane podatkiem PIT na zasadach ogólnych, czyli stawką 18 lub 32%. Natomiast składki, jakie przekazujemy sami lub przekazuje w naszym imieniu pracodawca do ZUS-u, nie są wliczane do podstawy opodatkowania.
Podatek Belki potrafi spędzać inwestorom sen z powiek - 19% od wypracowanego zysku w znaczący sposób uszczupla zarobioną kwotę.
Masz oszczędności i zastanawiasz się, w jaki sposób efektywnie je ulokować? Z jednej strony dobrze mieć pewność, że Twój kapitał będzie bezpieczny, z drugiej jednak chcesz zarobić. Co wybrać w takiej sytuacji?
Ile dać dziecku na wakacyjny wyjazd? Wakacyjny wyjazd bez rodziców – kolejny etap dorastania. Mamy zapobiegliwie pakują walizki z całym niezbędnym ekwipunkiem. Dziecku może się zdarzyć zapomnieć na kolonie szczoteczki do zębów albo nawet kąpielówek. Jednak nawet najbardziej roztrzepane nastolatki i...
Od początku swojego istnienia banki spółdzielcze dbają o dobro lokalnych społeczności – także o swoich pracowników, którzy są ich częścią. Jednym z benefitów, który bank może zaoferować swoim pracownikom jest pracowniczy program emerytalny. Czym jest PPE i dlaczego warto go założyć?

Strony