Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Z innej beczki

Był to największy dzwon na Śląsku. Ważył ponad 7 ton, miał wysokość 180 cm, w obwodzie 6,3 m i został zawieszony 17 lipca 1386 roku w południowej wieży Katedry św. Marii Magdaleny we Wrocławiu. Spadł 17 maja 1945 roku
W raporcie „Aktywność fizyczna Polaków” bieganie, zaraz po jeździe na rowerze, znalazło się na drugim miejscu wśród najczęściej uprawianych dyscyplin sportu.
Jakże potrzebny w naszych trudnych czasach gdy postprawda ściga się z fake newsem, a populizm napędza do szerzenia sądów głupich, zdań pochopnych, rozumowań prostych. Obronić nas może przed tym tylko rozum.
Jego uczestnicy zobowiązali się do przestrzegania zasad stabilizacji monetarnej, utrzymywania wymiany pieniędzy krajowych na złoto oraz swobody międzynarodowego przepływu kapitałów. Był rok 1933.
Winiety, opłaty na bramkach, elektroniczne systemy poboru należności - różnią się metody i stawki, lecz zbieżna pozostaje konieczność płacenia za korzystanie z autostrad i tuneli w wielu europejskich państwach. Zanim wyruszysz w podróż, dowiedz się, gdzie, ile i jak zapłacisz.
Szósty rok z rzędu najbardziej wartościową spółką na świecie jest Apple, która w rok ponad dwukrotnie zwiększyła różnicę do Alphabet (właściciel Google).
Rada: spłacaj w terminie swoje zadłużenie na karcie kredytowej. Odsetki mogą cię wpędzić w trudną do opanowania spiralę zadłużenia
Terroryzm to ekstremalna próba wywarcia presji na światowy pokój. Widzimy przede wszystkim niewinne ofiary, lecz terroryzm ma wpływ również na sferę polityczną, ekonomiczną i społeczną oraz turystykę i transport. Głównym celem zamachów jest wpływ polityczny na rządy państw dla celów istotnych z punktu widzenia terrorystów.
Rachunki za usługi medyczne wystawiane podczas zagranicznych wakacji potrafią zrujnować przebywających na urlopie turystów.
Awaria samochodu w trasie to poważny kłopot, stres i koszt. Pół biedy, jeśli jest to przepalona żarówka, zawsze można dokupić nową na stacji benzynowej.

Strony