Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Sejm zajął się ustawą o rynku mocy. Dokument wprowadza nowy podatek, który będzie doliczony do rachunku za prąd. Jeżeli ustawa wejdzie w życie, gospodarstwa domowe zapłacą dodatkowe 7 zł każdego miesiąca.
Nowe przepisy dotkną w zasadzie wszystkich producentów zielonej energii w Polsce oraz zahamują rozwój OZE w naszym kraju.
W czwartek Sejm zajął się głosowaniem nad wnioskiem o referendum w sprawie reformy oświaty. Za było 210 posłów. Przeciwko głosowało 230.
Protesty w obronie sądownictwa w całej Polsce. Tysięce ludzi na ulicach. Najnowszy sondaż - na PiS głosowałoby 32 procent
Rada Nadzorcza Banku Ochrony Środowiska zdecydowała o wszczęciu otwartego postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu Banku oraz Wiceprezesa – pierwszego zastępcy Prezesa Zarządu.
Bankowy Fundusz Gwarancyjny zawarł umowę z Ministerstwem Finansów dotyczącą objęcia emisji typu private placement obligacji o następujących parametrach: wartość nominalna 2 mld zł, termin zapadalności 5 lat, oprocentowanie zmienne WIBOR6M plus marża.
Najgęściej zaludnioną gminą w Polsce jest podwarszawskie Legionowo - na 1 km2 przypada tam blisko 4 tys. osób. To blisko 1000-krotnie więcej niż w gminie wiejskiej Lutowiska w woj. podkarpackim, która ma najniższą gęstość zaludnienia w kraju.
Ministerstwo środowiska chce, aby na dziki można było polować przez cały rok. Okres polowań na jelenie i daniele ma być wydłużony
Z sondażu dla "Rzeczpospolitej" wynika, że poparcie dla PiS wzrosło o 3 pkt proc. w porównaniu do zeszłego miesiąca i wynosi 37 proc.
Giełda wciąż nie ma zatwierdzonego prezesa. KNF nadal sprawdza, czy Dietl i Grzywiński spełniają wymagania.

Strony